איגרת לשולל!

שלום. אם יש לך מחשבות שליליות על חרדים על דתיים על מתנחלים על יהדות על רבנים, רציתי לשאול אותך: על סמך מה גיבשת את הדעה שלך? על סמך היכרות מעמיקה או על סמך התקשורת? האם הייתה עושה עסקה על סמך כתבה בתקשורת מבלי לבדוק את הדברים לעומק? אתה חושב שהכתבים מכירים את הציבור הדתי, החרדי או את היהדות באמת ומשקפים בפניך את המציאות כפי שהיא או שהם עצמם תוצרים של דעות קדומות ולכן מפרשים את המציאות בצורה שלילית מלכתחילה? לפי איך שאתה מכיר את התקשורת, הכותרות שלהם נכונות או מדויקות או שמטרתן רק למשוך את העין שלך? איך אפשר לסמוך על תקשורת שמתפרנסת מכתבות עסיסיות שמטרתן להעלות אמוציות וכעסים, אחרת הן משעממות?

תראה, אנחנו לא מושלמים ואנחנו עושים טעויות, אך להפוך אותנו לאנשים נוראיים? הזויים? מנותקים מהחיים? תאבי כסף? מושחתים? זה נשמע לך הגיוני שאתה שופט אותנו מבלי להכיר אותנו באמת?! מי שמכיר אותנו יודע כמה חסד, כמה אמת, כמה אהבת ישראל אמיתית יש בתוכנו ובתוך היהדות אז איך יכול להיות שאתה חושב עלינו בדיוק ההיפך? 

אחד מראשי הציונות אמר פעם, רצינו לגדל דור של כופרים בסוף יצא לנו דור של בורים שאינם מכירים כלל את היהדות, ואני מוסיף לצערי, שאפילו יצא לנו כמה שהם "שונאים", שונאי יהדות! שונאי יהודים דתיים וחרדים! איך אנחנו נותנים שיהפכו אותנו לשונאים זה לזה, על סמך כלום, על סמך בורות, דמיונות והכללות?!

אני חושב שהאסון שעברנו בשמחת תורה והמלחמה בעקבותיו שינתה את המציאות ופתחה פתח לתיקון אמיתי, הבה ניכנס דרכו אל עבר היעד, אל עבר הניצחון האמיתי, שהוא האחדות והאהבה בתוכנו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הקדישו את הלימוד
לע"נ יקיריכם