מאות חגגו בהכנסת ספר תורה בישיבת ההסדר בקרית גת

לצפיה בכתבה המלאה לחצו כאן

 

מאות מתושבי קרית גת והסביבה, הגיעו השבוע לחגיגות הכנסת ספר תורה החדש ל"ישיבה גבוהה הסדר קרית גת" שנתרם על ידי משפחת פרץ, מוותיקי העיר.

החגיגה החלה כבר בשעה 18:00 בערב עם סיום כתיבת האותיות בבית המשפחה ולאחר מכן בתהלוכה חגיגית עד למתחם הישיבה. להכנסת ספר התורה הצטרפו בסיום התהלוכה גדולי הדור, המקובל הרב יורם אברג'יל מנתיבות וכן רבה של קרית ארבע, הרב דב ליאור, ראש הישיבה הרב שלמה לוי ורב העיר שלמה בן חמו. בנוסף כיבדו את האירוע בנוכחותם אנשי ציבור רבים ביניהם, ראש העיר אבירם דהרי.

עם הגעתם למתחם הישיבה הוכנס ספר התורה בשירה ובריקודים ובמקום התקיימה תפילת ערבית חגיגית ולאחריה ארוחת ערב חגיגית בליווי פייטנים והמכובדים הרבים.

בדברים שנשא בפני הנוכחים בירך הרב ליאור את הנוכחים ואמר כי אנו נמצאים בתחילת תקופת בין המצרים ולקראת תשעה באב. "החורבן נגרם על "מאסם ארץ חמדה", מחוסר אמונה ברצון ה' להנחיל את הארץ. לו כל ישראל היו מאמינים בהשגחת ה' שום אויב לא יכול להזיק לנו ולהילחם בנו" אמר והוסיף "אם כל עם ישראל ידע את זה ולא יהיה מוכן בשום פנים ואופן חס וחלילה להסגיר שטחים אז גם הערבים ידעו את זה וגם כל ארצות העולם. אך כאשר אנחנו מפקפקים ממילא זה פתח ללחץ והתקפות. מי שאומר שאין לנו כח לעמוד מול המדינות חוזר על חטא המרגלים".

ראש הישיבה הרב שלמה לוי הודה בחום לרב דב ליאור על שכיבד את הישיבה בנוכחותו, וקרא לציבור לא רק לנשק ספר תורה ולרקוד לכבודו אלא לבוא וללמוד בישיבה הפתוחה לכולם.

מנהל הישיבה, ניסים אביסידריס סיכם את האירוע בסיפוק רב ואמר: "זכינו להכניס ספר תורה להיכל הישיבה בהשתתפות תושבי העיר קרית גת והסביבה שמהווים חלק בלתי נפרד מתהליך הקמת הישיבה, הכנסת ספר תורה הוא נדבך נוסף בביסוסה של הישיבה, כישיבה קהילתית הלוקחת חלק בעול הציבור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הקדישו את הלימוד
לע"נ יקיריכם