בא להיות שותף! יחד בונים את הקהילה בקריית גת!

ישיבה הסדר גבוהה קריית גת גאה להוביל פעילות חשובה בעיר בתחומי רווחה, חינוך, דת ופרויקטים מיוחדים – בא היה שותף. תלמידי הישיבה וצוותה מפעילים את הפרויקטים הבאים במרץ רב, מתוך חזון של ערבות, עזרה הדדית, ואחריות קהילתית.

 

פרויקטים

  1. תמיכה וליווי של חיילי צה"ל- הישיבה מלווה לאורך השנה כ20 לוחמים בצה"ל, הליווי כולל חבילות צופרים ,ביקורים בשטח אירוח בשבתות.

כל הפעילות מלווה באווירה חמה ומשפחתית, עזרה בצרכים המשתנים של כל חייל וחייל.

עלות ליווי חייל לחודש 180 ₪.

  1. הקדשת ימי לימוד לעילוי נשמה- ישיבת ההסדר וכולל האברכים מקיימים ימי לימוד לעילוי נשמה או זיווג. עלות יום לימוד 250 ₪ ניתן לפרוס ל5תשלומים. ביום הזיכרון התלמידים והאברכים לומדים יום שלם לעילוי נשמתו של המנוח.
  2. קופת צדקה – סגולה גדולה לתת צדקה בשעת הדלקת נרות ולבקש על בני הבית, חינוך הילדים ובריאות. הישיבה מחלקת קופות צדקה שנאספות מהבית. ניתן להזמין קופת צדקה ולקיים גם מצוות צדקה וגם אחזקת תלמידי חכמים.
  3. יששכר זבולון-אחזקת אברך-  הישיבה מחזיקה כולל אברכים,15 אברכים שיושבים ועוסקים בתורה רוב שעות היום. עלות מלגת אברך 1500 ₪ לחודש.

מצווה גדולה מאוד לקחת חלק באחזקת תלמידי חכמים, ניתן להשתתף אפילו חלקית. כל תורם יקבל את שם האברך שלומד לזכותו וכן את שעות הלימוד.

  1. עזרה במלגות קיום לתלמידים מתקשים ועולים חדשים- בכל שנה קיימים מספר תלמידים שאין באפשרותם להתקיים, כגון: נסיעות, ביגוד וכדו' ,הישיבה דואגת למענה באמצעות חלוקת מלגות, כך התלמיד יכול לשבת ללמוד תורה ללא דאגות.

עלות לתלמיד- 500 ₪ לחודש.

  1. בית אבל- השאלת ספרי תפילה- נהגו בית ישראל בזמן אבל להתפלל בבית האבל, הישיבה דואגת לסידורים ולצרכים נוספים.

300 ₪ לחודש למשך שנה וניתן להקדיש את הסידורים והפרויקט לעילוי נשמה.

  1. הפצת ספרי תהילים יומי לזיכוי הרבים- הישיבה הוציאה בהוצאה מיוחדת ספרוני תהילים קטנים המחולקים לפי ימים. את הספרונים אנחנו מחלקים לחיילים ולעם ישראל.

עלות ספרון- 20 ₪.

 

  1. פרויקטים חינוכיים חברתיים

פרויקטים עם קשישים:

עלות-9,000 ₪. ניתן להשתתף חלקית.

עלות- 12,000 ₪. ניתן להשתתף חלקית

100 ₪ לקשיש.

עלות 6,000 ₪.

הישיבה פועלת בשיתוף פעולה עם מרכז יום לקשיש "מולדת". הפעילות נעשית לאורך השנה, במרכז לוקחים חלק כ250 קשישים בפעילות השוטפת.

הישיבה שמה דגש על אותם קשישים החיים לבד, במסגרת הפעילות המשותפת נרקמים קשרים ושיחות מרגשים.

פרויקט עם נוער:

מידי בוקר האברכים מקיימים לימוד עם נוער מהתיכון, מטרת הלימוד ליצור ביטחון אישי והעצמה אצל התלמיד. הפרויקט קיים כבר עשר שנים וברוך השם רואה הצלחה.

הפרויקט בשיתוף "אורות הקריה" ,עלות מלגה לתלמיד 1,000 ש"ח

תכנית בר מצווה

תכנית זו מסייעת לנערים העומדים לפני בר המצווה להתקרב אל היהדות – בהצגת מושגים בסיסיים מאורח החיים היהודי – משמעות היהדות, תפילין, ציצית, כיפה, סידור, בית כנסת, תורה, פרשת שבוע, נישואין, ברית מילה, בר מצוה, סמלים יהודיים וכו'.

עלות לתלמיד 660 ₪.

פעילות בבתי הכנסת

בתי הכנסת הם מקום התכנסות טבעי של הציבור ב”ה. לחלק גדול מהציבור, אותן שעות של שהייה בבית הכנסת בין מנחה לערבית, הן לעיתים השעות היחידות שבהן הם עשויים להיפגש עם תכנים של קדש וערכים. התכנית כוללת שיעורים:

1. לבני נוער – כחצי שעה עד שעה לפני תפילת מנחה לומדים בני הנוער תכנים תורניים (משניות, גמרא, פרשת שבוע, טעמי המקרא, תפילה) על פי היכולות וההתאמה של הקבוצה.

2. למבוגרים – בין מנחה לערבית מתקיים לימוד של הלכה ופרשת שבוע.

עלות לבית כנסת 1800 ₪ לחודש, הלימוד יהא מוקדש להצלחת התורם.

מרכז למידה

בסיס פרויקט זה עומדת ההנחה החינוכית שניתן לחזק את הדימוי העצמי של התלמיד והאמון ביכולתו להתפתח ולהרחיב את אופקיו על ידי תמיכה וליווי אישי, להתייחס למצוקות האישיות והאחרות של התלמיד ולסייע לו ככל שניתן לפתור את בעיותיו במתן תמיכה, עצה, הקשבה ועידוד, אשר יאפשרו לו לממש את הפוטנציאל שלו ולקבל על עצמו אחריות אישית וציבורית. התכנית כוללת מפגשים קבועים, סיורים, אירוח בערבי שבת, הרצאות על נושאים מכוונים, כמו מורשת הקרב בחנוכה.

לדברי הילדים המשתתפים בפרויקט: "היחס האישי והאוהב במרכז גורמים לי לרצות ללמוד". “הסובלנות וההקשבה מעוררים בי את הרצון ללמידה.”

מאיר אלפסי, אברך בישיבת ההסדר קרית גת, שהוביל את הפרויקט, סיפר : "תלמידים שהתקבלו לפרויקט והחלו אותו בציון נכשל הגיעו בסופו לציונים מכובדים, כגון 85 , אני גאה להיות חלק מפרויקט חשוב זה".

פרויקט חסד

 

פרויקט נרחב בעיר המתנהל בשיתוף עם מחלקת הרווחה בעירייה ועמותת “המשביר לגת”

)ע”ר (58-039-299-1שהוקמה בשנת 2002 והפועלת בעיר למטרות חסד ומתן בסתר. העמותה מונה כיום מעל ל 100-מתנדבים ) נוער, מבוגרים, דתיים, חילוניים, מחויבות אישית, שירות לאומי( העוסקים בפעילויות השונות: עמידה בדוכנים, איסוף, מיון, חלוקה ומבצעים שונים. מיותר לציין שכל העוסקים בפעילויות העמותה עושים זאת בהתנדבות מלאה והקב”ה ישלם שכרם.

הפרויקטים:

פתיחת שנת הלימודים – חלוקת ילקוטים, הכוללים תכולה מלאה, לילדים ממשפחות נזקקות בקרית גת.300 ₪ לתיק

חלוקת סלי מזון  – או לחילופין, שוברי קניה( למאות משפחות בקרית גת. מנות הכוללת מגוון רב של מוצרים יבשים, פירות, ירקות, עוף, בשר ודגים- 180 לסל שבועי

פורים – חלוקת משלוחי מנות למשפחות נזקקות, הכוללות מגוון עשיר של מוצרים, וכמות נדיבה של חטיפים וממתקים- 360 ₪ למשפחה

קמחא דפסחא – במסגרת מבצע ענק של חודש ניסן מחולקים מאות מנות או לחילופין, שוברי קניה( הכוללת מוצרים מכל טוב .- 520 למשפחה.

גולת הכותרת של העמותה ובעצם הפעילות העיקרית שלה היא חלוקת מזון שבועית ל 70- משפחות בקרית-גת, המאפשרת להם להנות ממזון בשולחן השבת ואף למהלך השבוע  )המנה

כוללת: מגוון מוצרים יבשים, ירקות, פירות, יין, חלות, בשר,דגים ועוף).

הקדישו את הלימוד
לע"נ יקיריכם